Колумбия временно отменяет импортные тарифы на агропродукцию и агрохимикаты
11 июля 2022 г. правительство Колумбии приняло Указ № 1174, временно отменяющий импортные пошлины на зерно пшеницы и пшеничную муку сроком на два года. Импортные тарифы на сельскохозяйственные химикаты, такие как удобрения, инсектициды, фунгициды и гербициды, также были приостановлены до 5 апреля 2023 г. Об этом сообщает Эксперт Агро со ссылкой на ФАО ООН.
Эти меры направлены на сдерживание роста цен на пшеничную продукцию и снижение затрат на сельскохозяйственное производство.
После устойчивого роста, начавшегося в конце 2021 г., оптовые цены на пшеничную муку в июне 2022 г. были в среднем на 70% выше в годовом исчислении. Что касается средств сельскохозяйственного производства, розничные цены на мочевину более чем вдвое превысили уровень прошлого года в мае 2022 г. Страна сильно зависит от импорта для покрытия внутренних потребностей в пшенице и сельскохозяйственных химикатах. В период 2017–2021 гг. импорт зерна пшеницы и пшеничной муки осуществлялся в основном из Канады, США и Аргентины, где уже применяются нулевые пошлины в соответствии с соглашениями о свободной торговле. За тот же период около 60% сельскохозяйственных химикатов было импортировано из Российской Федерации, Китая и США.
Колумбія тимчасово скасовує імпортні тарифи на агропродукцію та агрохімікати
11 липня 2022 р. уряд Колумбії прийняв Указ № 1174, який тимчасово скасовує імпортні мита на зерно пшениці та пшеничне борошно терміном на два роки. Імпортні тарифи на сільськогосподарські хімікати, такі як добрива, інсектициди, фунгіциди та гербіциди, також були припинені до 5 квітня 2023 р. Про це повідомляє Експерт Агро з посиланням на ФАО ООН.
Ці заходи спрямовані на заборону зростання цін на пшеничну продукцію та зниження витрат на сільськогосподарське виробництво.
Після стійкого зростання, що почалося наприкінці 2021 р., оптові ціни на пшеничне борошно в червні 2022 р. були в середньому на 70% вищими в річному обчисленні. Що стосується коштів сільськогосподарського виробництва, роздрібні ціни на сечовину більш ніж удвічі перевищили рівень минулого року у травні 2022 р. Країна сильно залежить від імпорту для покриття внутрішніх потреб у пшениці та сільськогосподарських хімікатах. У період 2017-2021 років. імпорт зерна пшениці та пшеничного борошна здійснювався в основному з Канади, США та Аргентини, де вже застосовуються нульові мита відповідно до угод про вільну торгівлю. За цей же період близько 60% сільськогосподарських хімікатів було імпортовано з Російської Федерації, Китаю та США.