Після підриву Каховської ГЕС проблема зрошування стане найбільшою в сільському господарстві півдня України, - М.Сольський
Каховський канал забезпечував водою більше півмільйона гектарів земель. Тому проблема зрошування стане найбільшою в сільському господарстві, а також в екологічній і соціальній сферах на півдні України.
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський, передає Експерт Агро.
За його словами, постраждають і землі, які не мали зрошувальних систем - фермерам тепер не буде за що їх обробляти. Оскільки основний і стабільний дохід вони отримували від врожаїв з полів, які мали зрошувальні системи.
«Наслідки припинення зрошування значно більші. Не півмільйона гектар, а мільйон-півтора гектарів не будуть використовуватися повною мірою. Щоб відновити зрошування, треба 3-5-7 років. І це повинно стати пріоритетом. Бо це питання не тільки агробізнесу, екології, а й соціальне. Фермери утримують соціальне життя в навколишніх селах, сплачують податки, платять орендодавцям, а це здебільшого літні люди, за паї», - зазначив Микола Сольський.
Міністр також повідомив, що Каховське водосховище було джерелом для двох систем зрошування і подачі води – Каховської системи і Північно-Кримського каналу. Ці системи були збудовані з урахуванням рівнів води, щоб мінімально використовувати електроенергію для насосів. Зараз рівень води впав, тому вода до систем просто не дістається. Щоб його підняти, треба відновлювати дамбу. Тому це проблема на багато років.
После подрыва Каховской ГЭС проблема орошения станет самой большой в сельском хозяйстве юга Украины, - М.Сольский
Каховский канал снабжал водой более полумиллиона гектаров земель. Поэтому проблема орошения станет самой большой в сельском хозяйстве, а также в экологической и социальной сферах на юге Украины.
Об этом в эфире телемарафона "Единые новости" заявил министр аграрной политики и продовольствия Украины Николай Сольский, передает Эксперт Агро.
По его словам, пострадают и земли, не имевшие оросительных систем - фермерам теперь не за что их возделывать. Поскольку основной и стабильный доход они получали от урожаев с полей, которые имели оросительные системы.
«Последствия прекращения орошения значительно больше. Не полмиллиона гектар, а миллион-полтора гектаров не будут использоваться в полной мере. Чтобы восстановить орошение, нужно 3-5-7 лет. И это должно стать приоритетом. Ибо это вопрос не только агробизнеса, экологии, но и социальный. Фермеры содержат социальную жизнь в окрестных селах, платят налоги, платят арендодателям, а это в основном пожилые люди, за паи», - отметил Николай Сольский.
Министр также сообщил, что Каховское водохранилище было источником двух систем орошения и подачи воды – Каховской системы и Северо-Крымского канала. Эти системы были построены на основе уровней воды, чтобы минимально использовать электроэнергию для насосов. Сейчас уровень воды упал, поэтому вода до систем просто не добирается. Чтобы его приподнять, нужно восстанавливать дамбу. Поэтому это проблема на многие годы.