gototopgototop
 
МАСЛОЖИРОВОЙ КОМПЛЕКС
ИНДЕКСЫ ЦЕН УКРАИНА
РЫНОК УКРАИНЫ
с 09.09.2013 по 13.09.2013
мониторинг ИА "Эксперт Агро"
 
 - изм. за неделю
 
Пшеница 3 кл., спрос
 1495 грн/т (EXW)
Пшеница фур., спрос
 1410 грн/т (EXW)
Ячмень фуражный, спрос
 1500 грн/т (EXW)
Кукуруза фуражная, спрос
 1010 грн/т (EXW)
Семена подсолнечника, спрос
 2860 грн/т (EXW)
Соя, спрос
 3620 грн/т (EXW)
Рапс прод., спрос
 3445 грн/т (EXW)
Мука в/с, предложение
 3105 грн/т (франко-склад)
Отруби пшеничные, предложение
 1100 грн/т (франко-склад)
Масло подсолнечное н/р, предложение
 8515 грн/т (франко-склад)
Шрот подсолнечника, предложение
 2645 грн/т (франко-склад)
Сахар, предложение
5740 грн/т (франко-склад)
 
Все цены внебиржевого рынка на всех базисах в сравнении за неделю, месяц, год:
Эксклюзивные цены:
ЦЕНЫ НА МИРОВЫХ БИРЖАХ
по состоянию на 13.09.2013
 
 - изм. за неделю
 
Кукуруза, СВОТ, США

 180,7 $/тонну

Пшеница, СВОТ, США

 235,71 $/тонну

Пшеница фур., Euronext

 242,05 $/тонну

Ячмень, FOB Руан

 238,03 $/тонну

Соя, СВОТ, США

 557 $/тонну

Соевый шрот, СВОТ, США

 490,09 $/тонну

Рапс, MATIF, Франция

 500 $/тонну

Подсолнечное маслоFOB Роттердам

 945 $/тонну

Рапсовое маслоFOB Роттердам

 984 $/тонну

Соевое маслоСВОТ, США

 933,44 $/тонну

Пальмовое масло сырое МDEX, Малайзия

 717,5 $/тонну

Сахар белыйEuronext

 492 $/тонну

Нефть, NYMEX, США

 107,42 $/barrel

Главная

Замість невідкладної євроінтеграційної реформи “Укрзалізниці”, наглядова рада дозволила їй заробляти на нереформованості — експерт


Дозвіл наглядової ради “Укрзалізниці” на створення окремої компанії – іноземного перевізника/оператора (нерезидент України), що надаватиме послуги експедирування вантажів на території держав ЄС, паралельно з впровадженням комплексної послуги експедирування для окремих українських виробників — свідчить, що бачення наглядовою радою бізнес-моделі “Укрзалізниці” не передбачає євроінтеграційної реформи залізничних перевезень в Україні. 
Про це заявив експерт логістики, член Комітету з логістики Європейської бізнес-асоціації Юрій Щуклін, передає Експерт Агро.  Він акцентував, що наявність у “Укрзалізниці” монопольних важелів адміністрування перевезень та управління залізничною інфраструктурою дозволить їй мати непереборні конкурентні переваги над будь-яким іншим надавачем послуг як в Україні, так і в ЄС. 
— “Укрзалізниця” одноосібно контролює планування перевезень та формує стикувальні розклади, її чиновник підписує план, і ніхто крім нього не знає, коли вагон перетне кордон. За 2022 рік УЗ так і не налагодила стикування графіків прибуття українських вантажів на кордон з інфраструктурою і рухомим складом європейських перевізників і країн. Сьогодні ж вона пропонує “комплексну послугу експедирування”, маючи на території ЄС свій парк вагонів євроколії 1435 мм і маючи можливості підлаштовувати стикувальний розклад під свої вагони. Відсутність відкритого стикувального розкладу та незалежного від “Укрзалізниці” центру планування, де її конкуренти могли б планувати перехід кордону — передумови непереборної конкурентної переваги “Укрзалізниці”, — пояснив експерт.  
Створення дочірнього підприємства розширює географію економічної діяльності “Укрзалізниці”. Водночас дозвіл наглядової ради на концентрацію “Укрзалізницею” монополії суперечить Євродирективам, які Україна зобовʼязувалася імплементувати 9 років тому згідно з угодою про асоціацію з ЄС.
— Розширення “Укрзалізницею” географії дільності шляхом створенням дочірнього підприємства трактується як зближення з ЄС. Але для справжнього, а не уявного зближення з ЄС, Україна має не експортувати в ЄС модель заробітку на монополії залізниці, а виконати умови Євродиректив, які її усувають. Запровадити недискримінаційний доступ до залізничної інфраструктури. Розділити “Укрзалізницю”, щоб вагонна компанія, локомотивна й інфраструктурна стали окремими одиницями, і не були б у підпорядкуванні одного керівника, як зараз. Тоді буде конкуренція на рівних умовах, яка існує в Європі вже понад 30 років, — зазначає Юрій Щуклін. — На жаль, в галузі залізничного транспорту Україна має найнижчий рівень виконання зобовʼязань з імплементації законодавства ЄС. Замість подолання розриву, що відділяє нас від Євроінтеграції, наглядова рада УЗ дозволяє “Укрзалізниці” продовжувати концентрувати у своїх руках монополію, та за допомогою її важелів брати участь у конкуренції. Наглядова рада УЗ була створена в рамках імплементації Угоди про асоціацію з ЄС у частині корпоративного управління держкомпаніями. І зараз цей орган схвалює крок, що суперечить Угоді  в частині лібералізації ринку. В чому тоді сенс їхньої діяльності? Якщо вони проти руху України в ЄС, логічним було б почати з себе і саморозпуститися.
Експерт аргументував, чому пріоритетом діяльності наглядової ради “Укрзалізниці” має бути створення умов рівноправної конкуренції на ринку залізничних перевезень. 
— За чинної монополії та нереформованої системи планування перевезень, у “Укрзалізниці” є один спосіб досягати переваги. Якщо їхнє перевезення не стає кращим, їм доведеться робити так, щоб в інших воно ставало гіршим. Зараз начальник станції, локомотивники, працівники рухомого складу — належать одному конкуруючому субʼєкту, а іншим - не належить нічого. Навіть немає середовища, де можна було б спланувати свою роботу, тому що єдина наявна інформаційна система — це система одного з конкурентів! І всі працюють за правилами, створеними одним із конкурентів. Це неможливо назвати конкурентним середовищем. Це шкодить виробникам, тому що вони не можуть потрапити на форвардні ринки з привабливими цінами. Це призводить до стагнації самої “Укрзалізниці”. Я б не був таким категоричним в оцінках наглядової ради “Укрзалізниці”, якби вона ініціювала рішення, які наближають нас до виконання євродиректив. Недискримінаційний доступ до залізниці субʼєктам всіх форм власності та розділення “Укрзалізниці” потрібні тому, що це усуває перекоси в системі. Не треба вигадувати велосипед, а варто просто привести систему до стану, що заохочує ефективність і не дає можливість будь-яким галузям паразитувати на інших! Коли ми виконаємо євроінтеграційні вимоги, і конкуренція змусить “Укрзалізницю” змінитись і стати клієнтоорієнтованою та ефективною, тоді є сенс освоювати нові ніші й напрями, — підсумував експерт.   
 
 
 
 
 
 
 Назад
«ЭКСПЕРТ АГРО» В СОЦСЕТЯХ
 
 
ВАЖНЫЕ СОБЫТИЯ
КОНФЕРЕНЦИИ
ХV международная конференция
19-20 мая 2022 г.
г. Киев, Украина,
отель «Президент отель»
 
ВЫСТАВКИ
DEMO-зона в рамках конференции
Украина, г. Киев
отель «Президент отель»
НАШИ ПАРТНЕРЫ